تحقیق درباره مواد ديرگداز و نسوز-1758073

تحقیق درباره مواد دیرگداز و نسوز,دیرگداز و نسوز,مواد دیرگداز و نسوز|1758293|is-test
پژوهشگر گرامی،شما با عنوان تحقیق درباره مواد ديرگداز و نسوز وارد وب سایت شده اید برای دریافت فایل می توانید به ادامه مطلب بروید.

این محصول در قالب ورد (WORD) و قابل ویرایش در 27 صفحه تهیه شده است. در بخش زیر برای اطلاع بیشتر از محتویات این فایل و اطمینان از خرید، مطالب چند صفحه آورده شده است. با مطالعه این بخش با اطمینان بیشتر خرید کنید.

لینک دانلود پایین صفحه

مواد دير گداز به مواد معمولاً غير فلزي گفته مي شود كه مي توانند در درجه حرارتهاي بالا پايدار باشند . بنابراين مواد نسوز بايد قابليت حفظ خصوصيات فيزيكي و شيميايي مورد نظر را در درجه حرارتهاي بالا و شرايط محيط عمل داشته باشند .

قدرت پايداري در درجه حرارتهاي زياد اگر چه يك عامل تعيين كننده براي گروه بندي يك ماده به عنوان يك دير گداز مي باشد ولي با اين حال انتظار مي رود كه ماده نسوز در مقابل نيروهاي مخرب ديگري كه احياناً در شرايط عمل رو به رو مي شوند نيز مقاوم باشد . عوامل مخرب عبارتند از سايش ، ضربه ، ضربه هاي حرارتي ، حمله شيميايي و بار مكانيكي زياد در درجه حرارت بالا . موارد استعمال گوناگون مواد نسوز و شدت وضعيت نسوز را براي ارضاي آن شرايط روشن مي گرداند تعداد محصولات نسوز كه با توجه به تركيبات متنوع و نامحدود موارد موارد دير گداز مختلف به دست مي آيد آنقدر زياد است كه براي بحث در مورد اين محصولات ، بايد مواد نسوز را طبقه بندي نمود .

نسوزها را به چندين طريق مي توان بندي كرد ولي مناسبترين آنها بر پايه تركيبات كلي و در درجه دوم شرايط فيزيكي و خواص مشخصه آنها مي باشد .


نمونه هاي اوليه آجر نسوز شامل موارد زير است :

البته آجرها قبلاً شكل داده شده و معمولاً قبل از مصرف در درجه حرارت بالا حرارت داده مي شوند ولي در بعضي موارد گرما نديده و با پيوند هاي شيميايي محكم مي گردند مانند گروهي از آجرهاي دو لوميتي و منيزيتي زفت اندود شده كه اساس به هم پيوستگي آنها اتصالات شيميايي است .

آجرها از نظر ابعاد و شكل خارجي نيز طبقه بندي مي شوند و معمولاً به صورت اندازه هاي استاندارد و شكل هاي مخصوص به كار مي روند كه در قسمت شكلهاي استاندارد آجرها مفصلاً به آنها خواهيم پرداخت .

از نگاهي ديگر مي توان محصولاتي را كه در دماهاي بالا (بين 600 تا 2000درجه سانتيگراد ) در دستگاههاي و كوره ها در صنايع مختلف به كار گرفته مي شوند را به عنوان دير گدازها توصيف كرد و مي توان چهار گروه از موارد دير گداز را به صورت زير از يكديگر متمايز كردمطالب دیگر:
📃بررسی رادون و کاربردها، ایزوتوپها، پیداش و اثرات آن📃بررسی رابطه ارتكاب بزه با عقب ماندگي ذهني📃بررسی خفاش ها و انواع آن ها📃بررسی رابطه كم رويي با حافظه📃بررسی رابطه بین منبع کنترل رفتار و میزان تحصیلات معلمان مدارس راهنمایی و دبیران دبیرستان های اس📃بررسی روابط دختر و پسر و علل و آسیب های آن و مروری بر موانع روابط سالم📃تعيين فرهنگ سازماني به منظور بهبود عملكرد سازماني📃بررسی انواع راه ها و بازار و میدان ها📃بررسی فواید و معایب جهانگردی و بررسی رابطه بين جهانگردي و جرم📃بررسی ذرت و انواع و پرورش آن📃بررسی وجوه نقد و انواع و کنترل آنها و بررسی حسابداري وجوه نقد📃بررسی حسابداري مديريت استراتژيك و حس سازي در شركت چند مليتي📃بررسی حقوق تجارت الكترونيك📃نگاهی بر سرگذشت و معجزات حضرت مسيح در قرآن کريم📃مروری بر گندیدن مواد و آلودگی های هوا و فاضلاب📃بررسی حسابداري و كنترل هاي مالي دولتي و حساب مستقل اعتبارات تملك دارايي هاي سرمايه اي و حساب مس📃مروری بر فلسفه حق و بررسی سير تحول انديشه حقوق بشر از دوران غفلت تا امروز و تحلیل زمينه هاى اجت📃بررسی حسابداري هتل📃مطالعه قواعد حقوق بین الملل اسلامی و بررسی آن در زمان جنگ و معنی و قانون جنگ و جهاد📃حسابداری و كنترل سربار كارخانه و مروری بر مفاهيم اساسي حسابداري صنعتي و طبقه بندي هزينه ها📃بررسی مباحث درس حسابداری صنعتی 1📃مطالعه و بررسی حقوق بشر در دعاوي كيفري براساس اسناد بين المللي و منطقه اي📃بررسی حقوق تجارت الكترونيك و اسناد📃مروری بر حزب توده و فعالیتها و اقدامات مسلحانه آن📃بررسی حدیث ثقلین و اهمیت و جایگاه و مفاهیم آن