تحقیق درباره جرم جاسوسي-2091193

تحقیق,درباره,جرم,جاسوسي,جاسوس,حقوق,سیاسی|2091413|is-test
پژوهشگر گرامی،شما با عنوان تحقیق درباره جرم جاسوسي وارد وب سایت شده اید برای دریافت فایل می توانید به ادامه مطلب بروید.

↓↓ لینک دانلود و خرید پایین توضیحات ↓↓

فرمت فایل: word

(قابل ویرایش و آماده پرینت)

تعداد صفحات:11

قسمتی از متن فایل دانلودی:

جرم جاسوسي

یكي از مصاديق بارز و قديمي جرايم عليه امنيت جرم جاسوسي است ،كه معمولاً يک جرم سازمان يافته و در عين حال فراملي مي باشد چرا كه در آن اطلاعات حياتي يك كشور از طريق يك نظام سازمان يافته و منابع انساني نه ابزاري مثل ماهواره هاي اطلاعاتي كشورها در اختيار كشور يا كشورهاي ديگر قرار مي گيرد.

نظامي را كه جاسوسي در آن ارتكاب مي يابد مي توان به يك هرم تشبيه كرد كه در آن كنترل و هدايت از راس هرم نسبت به پايين انجام مي گيردو اطلاعات بر عكس ،از قاعده هرم به بالا داده مي شود.

به دليل ماهيت فراملي جرم جاسوسي برخي از معاهدات و كنوانسيونها در سطح بين المللي به اين جرم - مخصوصاً در حالتي كه در زمان جنگ ارتكاب مي يابد- پرداخته اند كه از آن جمله مي توان به كنوانسيون چهارم لاهه در مورد قوانين و عرف جنگهاي زميني (3) ، منعقده در سال 1907 م . اشاره كرد كه به مسئله جاسوسي در زمان جنگ و شيوه رفتار با جاسوسان از سوي دولت متخاصم پرداخته است . پروتكل دوم كنوانسيونهاي 1949 م . ژنو (4 ) در مورد حقوق بشر نيز كه در هشتم ژوئن 1977 به اتفاق آرا تصويب شد به موضوع جاسوسان و رفتار با آنان جدا از مسئله اسراي جنگي مي پردازد. البته در اين بخش ما فقط اين موضوع را از ديدگاه حقوق داخلي ايران مورد بررسي قرارداده و البته به قوانين برخي از كشورهاي ديگر هم اشاراتي خواهيم داشت .

وقتي سخن از جاسوسي به ميان مي آيد ذهن عامه مردم - كه اطلاعات كمي از جزئيات اين جرم دارند - بيشتر متوجه شبكه ها و سازمانهاي جاسوسي معروف كشورهاي مختلف از جمله :( سي . آي . اي ) (سيا) (5) در آمريكا ، ( ام .اي . پنج ) و ( ام . اي . شش ) (6) در انگلستان ، ( موساد ) در اسرائيل ( كا . گ. ب ) در اتحاد جماهير شوروي سابق مي شود برخي از اين سازمانها ، مثل سيا ضمن استخدام جاسوس تا حد زيادي به شكل خود مختار از قوه اجرائيه عمل كرده و گاهي حتي دست به عمليات هم مي زنند كه نمونه بارز آن اقدام همين سازمان در كودتاي 28 مرداد ماه 1332 در ايران عليه دولت دكتر مصدق و آموزش شركت كنندگان در قيام سال 1956 م . مجارستان توسط ( ام . اي . شش ) انگلستان بود. (7)

با اين حال نبايد تصور كرد كه جاسوسي در سطح دنيا محدود به اين سازمانها مي شود بلكه اين جرم در كشورهاي مختلف وتوسط افراد و سازمانهاي گوناگون ارتكاب مي يابد و در دهة هشتاد ميلادي ، كه به دليل رشد ارتكاب اين جرم در اين دهه آن را ( دهه جاسوسي ) (8) ناميده اند ، حدود پانصد كتاب در مورد اين جرم توسط مورخان ، روزنامه نگاران تحليل گران نظامي ، سياستمداران و تا حد كمتري حقوقدانان و جرم شناسان نگاشته شده است .(9)

انگيزه جاسوسان براي ارتكاب اين جرم متعدد است ،برخي مزدور هستند و به انگيزه هاي مالي و از روي حرص و آز دست به ارتكاب اين جرم مي زنند كه شايد بيشتر تعداد جاسوسان را اين افراد تشكيل دهند. نمونه اين افراد در آمريكا ، الدريچ آمس (10) بوده كه در سال 1994 . م . در سن 52 سالگي در حالي كه 32 سال براي سيا كار كرده و پدرش نيز جزو كاركنان سيا بود ، به اتهام ارتكاب جاسوسي به نفع روسيه از سال 1985 . م . دستگير و به حبس ابد محكوم شد.

و.....مطالب دیگر:
📌بررسي ميکرو کنترلها وقابليتهاي سخت افزاري ونرم افزاري آنavr📌تهاجم فرهنگي و عوامل آن و شيوه‌هاي تربيتي والدين و گرايش جوانان به فرهنگ و ميزان و نوع تبليغات📌بررسي خودشناسي و هوش هيجاني و بررسي رابطه هوش هيجاني و سلامت رواني📌طراحي برنامه ذخيره و نگهداري مستندات و اطلاعات آماري مربوط به آموزشگاه ها و مدارس آموزش و پروش تح📌بررسي شاخص هاي ارزيابي عملکرد به کار رفته در شرکت اب و فاضلاب جنوب شرقي تهران و ويژگيهاي آن📌4000📌بررسي بزهکاري و علل و انگيزه هاي آن و بررسي روشهاي پيشگيري از بزهکاري📌بررسي برنامه توليد و تامين مواد سايپا📌بررسي برنج و تاريخچه و انواع و کشت آن📌بررسي بسکتبال و قوانين و ليگ‌ها و مسابقات آن📌بررسي تکنولوژي برش دقيق و اصول و ابزار و عمليات ان📌بررسي تشکيل بسيج و شرکت خواهران در آن و مروري بر تفکر بسيجي و مقتضيات موجود📌بررسي پاورليفتينگ و تاريخچه و تمارين و تغذيه آن و مروري بر قوانين ومقررات مسابقات پاورليفتينگ📌بررسي ملاكهاي ارزيابي براي گزينش مديران و ويژگيهاي اخلاقي و رفتار يک مدير📌بهسازي زمينهاي آبرفتي به روش تزريق سيمان و مزايا و معايب و عمليات آن📌بررسي پارکت و کفپوشها و انواع آن و بررسي مزايا و معايب و کاربرد هر يک📌بررسي معماري بنااي بقعۀ دانيال نبي شوش📌بررسي بيماري لکه سياه سيب و انواع علائم و مبارزه با آن📌مراحل ساخت يک سيستم نرم افزاري محاسبه حقوق يک شرکت (استفاده از زبان هاي SQL و Delphi )📌بررسي زنبور عسل و انواع و توليدمثل و شيوه زندگي آنها📌بررسي تعريف تحليلى سياست و حقوق زنان از ديدگاه اسلام و قرآن و بررسي نقش زنان و مردان در هرم سه وج📌بررسي زراعت گياهان صنعتي گلرنگ و مروري بر احداث مجتمعهاي کشت و صنعت گياهان صنعتي جهت توليد گازو📌بررسي زن و نظام خانواده از ديدگاه اسلام و نگاهي بر ازدواج و اهميت و فوايد آن📌بررسي کارافريني زنان و ضرورت و محدوديتها و راه هاي توسعه آن📌بررسي كاشت، داشت و برداشت زعفران و کلزا و مروري بر سيستمهاي ابياري و رديف کار گياهان وجيني