تحقیق درباره جرم‌ شناسي انتقادي (ديدگاه ماركسيست، فمنيست و پست‌ مدرن)-2091202

تحقیق,درباره,جرم‌,شناسي,انتقادي,مارکسيست,فمنيست,پست‌ مدرن|2091422|is-test
پژوهشگر گرامی،شما با عنوان تحقیق درباره جرم‌ شناسي انتقادي (ديدگاه ماركسيست، فمنيست و پست‌ مدرن) وارد وب سایت شده اید برای دریافت فایل می توانید به ادامه مطلب بروید.

↓↓ لینک دانلود و خرید پایین توضیحات ↓↓

فرمت فایل: word

(قابل ویرایش و آماده پرینت)

تعداد صفحات:15

قسمتی از متن فایل دانلودی:

مقدمه

عبارت جرم‌شناسی انتقادی، به عنوان چتري که سلسله‌ای از دیدگاه‌هایی در حال تکامل و در حال شکل گیری را زیر پوشش دارد توصیف شده است.

جرم‌شناسی انتقادی، رادیکال، انقلابی هرچند هر کدام از طرز تلقی های متفاوتی در مقابله با پدیده مجرمانه نسبت به هم برخوردارند اما در هر حال هدف همه آنها واحد است و از یک آرمان که همان انتقاد از وضع موجود به معنای کلان در همه علوم اجتماعی و در سطح خرد نسبت به جرم‌شناسی که موضوع بحث ما است سود می‌برند.

قبل از دهه 70 و 80 قرن بیستم میلادی، عموم دیدگاه‌های انتقادی و افراطی منتسب به دادیگا‌ه‌های مختلف مارکسیستی بود ولی پس از این با ظهور مکتبهای مختلف انتقادی مثل جرم‌شناسی صلح طلب، فمنیسم، پسا‌مدرن و رئالیستی ... بر منتقدان جدی محصولات عصر سرمایه‌داری افزوده شده است. به همین خاطر شاید تمامی تفکراتی که ما امروزه در برابر اندیشه‌های ماتریالیستی و سرمایه‌داری می‌بینیم را بتوان به نحوی انتقادی دانست انتقاد و اعتراض به وضع موجود نظام سرمایه‌داری و انتقاد از تمامی ساختارها و اصولی که جوامع پول محور برآن متکی هستند. از این رو نگارنده با علاقه خاص و دنبال کردن جدی به نقد گفتمان مدرن و به چالش کشیدن دستآوردهای جهان مترقی علاوه بر شناخت آموزه‌های جرم‌شناسی انتقادی کلاسیک و دستیابی به مفاهیم مدرن از جرم شناسی انتقادی سعی در آشنا ساختن مکاتب مختلفی که در این راستا گام نهاده‌اند را دارم.

از جمله این مکاتب بنیادین که در این تحقیق سعی شده تا مسیر حرکت فکری تعیین کننده آنها در حوزه علوم انسانی مورد بررسی قرار گیرند عبارتند از : مارکسیسم، فمنیسم، و مکتب پسا‌مدرن. لازم به ذکر است که در بخش مربوط به تحلیل مکتب مارکسیسم از فرزند خلف این مکتب یعنی مکتب فرانکفورت نیز اشاره‌ای داشته باشیم.

1- مارکسیسم

دنیای امروز و شکل‌گیری تمدن مدرن مرهون سه حرکت مهم می‌باشد. چارلز داروین در قرن نوزدهم نخستین آنها بود که نظریه انواع را به چاپ رساند و افق دید مردم را از آسمان به سوی زمین معطوف نمود. حرکت بعدی که در روانشناسی انقلابی به پا کرد زیگموند فروید بود که توانست با افکار خود یکی از سنگ‌های بنای تمدن امروزی را به نام خود کند اما شاید مهمترین و بحث‌انگیزترین و در عین حال ملموس‌ترین جنبش ذهنی و اجتماعی را کارن مارکس و انگلس در سال 1848 با انتشار بیانیه‌ کمونیسم بنا نهادند. با وجود تمامی مخالفت‌ها و موافقت‌هایی که با این جریان فکری در طول یکصد و پنجاه سال اخیر وجود داشته اما این جنش فکری هیچ‌گاه از پا در نیامده‌است و هرروز در قالبی جدید جلوه می‌کند. حرکت ها و مکاتب اجتماعی و اقتصادی و سیاسی دنیای غرب بدون شک از این مکتب فکری دستآوردهای زیادی بدست آورده‌اند.

مارکسیسم در قرن نوزدهم پاگرفت و درآن زمان به عنوان دیدی واقع‌بینانه از تاریخ تلقی می‌شد. مارکسیسم فرصتی برای طبقه کارگری فراهم می‌ساخت تا جهان و شیوه زندگی خود را تغییر دهد. مارکسیسم به انسان در رابطه با واقعیت، جامعه و فرد، آگاهی اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و فرهنگی می‌دهد.

و...مطالب دیگر:
🔗فرم لایه باز فرم طرح شکایت بیمار و همراهان از خدمات بیمارستانی🔗نمای ساختمان و انواع آن🔗نماها مصالح نما رنگ، شكل، زبری خشنی ساختمان شهر زیبایی همگونی خیابان میدان آجرنما سنگ نما🔗پاورپوینت نمای ساختمان🔗پاورپوینت مبحث هشتم مقررات ملی ساختمان طرح و اجرای ساختمان های با مصالح بنایی🔗کتاب ENGINEERING SOLID MECHANICS Fundamentals and Applications by Abdel-Rahman Ragab & Salah Eldin Bayoumi🔗لیبل لایه باز عرق بوقناق🔗کارآفرینی آموزشگاه موسیقی 55 ص🔗تاسیس و راه اندازی كارگاه خیاطی 18 ص🔗تاسیس آموزشگاه آشپزی نازخاتون 23 ص🔗کارآفرینی تاسیس کارخانه بخاری 56 ص🔗کارآفرینی تهیه کیک اسفنجی و کلوچه 16 ص🔗توجیهی تولید صنایع دستی تكمیلی و تلفیقی (تابلوهای دیواركوب سرامیكی، شیشه ای و چوبی) 15 ص🔗طرح توجیهی تولید طناب نایلونی 45 ص🔗طرح توجیهی تولید کمربند پژو 405 36 ص🔗تولید کنسرو و رب گوجه فرنگی -گزارش از شركت صنایع غذایی گلستان عصاره 169 ص🔗حسابداری - پروژه تاسیس آموزشگاه -22ص🔗طرح توجیهی خیار درختی 40ص🔗دستگاههای اسپان باند و منسوجات بی بافت 59 ص🔗دفترچه راهنمای كاربری سیستم منیپولیتور نصب كاردبرد خودرو مگان 36 ص🔗روند طراحی نقشه های ساختمانی شرکت مشاوره ارکان توسعه 36 ص🔗کارآفرینی شركت آب معدنی كوهسار 111 ص🔗کارآفرینی شركت تهران همبرگر (فرآورده های گوشتی مام) 105 ص🔗کارآفرینی شركت تولید آب معدنی و خدمات رسانی آن 75 ص🔗کارآفرینی شركت تولیدی بافت آزادی 166 ص