تحقیق درباره جريان آكادميك-2091254

تحقیق,درباره,جريان,آکادميک,تحقیق درباره جريان آکادميک|2091474|is-test
پژوهشگر گرامی،شما با عنوان تحقیق درباره جريان آكادميك وارد وب سایت شده اید برای دریافت فایل می توانید به ادامه مطلب بروید.

↓↓ لینک دانلود و خرید پایین توضیحات ↓↓

فرمت فایل: word

(قابل ویرایش و آماده پرینت)

تعداد صفحات:23

قسمتی از متن فایل دانلودی:

مقدمه

جريان آكادميك

جريان آكادميك ايران در عصر پهلوي بر خلاف برخي از كشورهاي اروپايي وابسته به رژيم سياسي بود و به اين اعتبار نمي توانست از هيچگونه استقلالي برخوردار باشد. از اين رو علاوه بر كاستي هاي بي شماري كه مجموعا تاريخ نگاري اين عصر با آن مواجه بوده جامعه آكاداميك كشور از نوعي محافظه كاري سياسي هم رنج مي برد. مورخين اين جريان يا اصولا پيرامون مقاطعي از تاريخ كشور كه رژيم موجود اصطكاك داشته باشد تحقيق نمي كردند و يا اگر نمي توانستند از فشار علائق دروني رها شوند به گونه اي تاريخ مي نگاشتند كه نه سيخ بسوزد و نه كباب.

اين جريان كه از اقبال شروع مي شود و به باستاني خاريزي خاتمه مي يابد مغوليان رسمي دانش تاريخي كشور محسوب مي شوند و با ادعاهاي نه ميزان عملي كه بايد بي طرف و بي غرض منحصرا ناظر ظاهرا علاقمندان به تاريخ را متقاعد سازند كه روايت صحيح درك و تاريخ گذشته

مقدمه

دوره پهلوي در تاريخ ايران ار سال 1304 خورشيدي تا سال 1357 ادامه يافت .در اين دوره تحولات سياسي و اقتصادي واجتماعي و ... زيادي صورت گرفت.که تاريخ ايران را در خور تغييرات اساسي نمود. روي هم رفته اين دوره از حکومت يکسري چالشها وافتخارات ومشکلات پيوسته اي در تاريخ ايران به بار آورد که از آغاز تا پايان دوره پهلوي به طور مفقم و خلاصه گرد آوري ونوشته شده اشت.

الف: تحولات واقدامات اساسي در دوره رضا شاه پهلوي 1304-1300 خورشيدي مهمترين اقداماتي که در اين دوره صورت گرفت:

1- در سال 1304 خورشيدي (1344 هجري قمري) روز چهاردهم آذر همين سال ضمن تشريفات رسمي و اداري سوگند در مجلس شوراي ملي ايران رضا شاه پهلوي به عنوان شاهنشاه پهلوي به عنوان شاهنشاه زمام امور مملکت را از دست گرفته و رسما شاه ايران گشت.

3- سال 1304 خورشيدي شيخ خز عل و دو پسرش توسط سر تيب فضل الله خان فرستاده قواي خوزستان و حاکم نظامي در حين طرب وخوشگذراني باز داشت و به تهران اعزام شد.

4- در همين سال قانون نسخ القاب و درجات نظامي سابق از تصويب مجلس شوراي ملي ايران گذشت وافرادي مکلف شدند داراي نام نام خانوادگي با شند که بايد بصورت شناسنامه از طريق سجل اموال ثبت و ضبط وصادر شوند.

5- در همين سال قانون خدمت نظام اجباري مشتعل بر 36 ماده به تصويب مجلس شوراي ملي رسيد به موجب ماده اول آن کليه اتباع ذکور ايران اعم از سکنه به خدمت سربازي مي باشد. مدت خدمت آنان دو سال خواهد بود به جز شهرها و قضبات وايلات بايد متوقين در خارج از ايران نيز از اول سن 21 سالگي مکلف اند که به سربازي بروند.

و.....مطالب دیگر:
🔗پاورپوینت Sialitic سیالیتی ( انواع چراغ های اتاق عمل )🔗پاورپوینت انواع قیچی جراحی Scissors🔗پاورپوینت ابزارهای اتاق عمل به زبان انگلیسی🔗پاورپوینت ابزارهای عملیاتی اتاق عمل🔗پاورپوینت انواع سوزن های جراحی🔗پاورپوینت ابزارهای قدیمی در اتاق عملیات🔗پاورپوینت اسکراب جراحی🔗پاورپوینت جراحی با عنوان Rodent Survival Surgery به زبان انگلیسی🔗پاورپوینت نحوه بکار گیری وسایل در حین عمل جراحی🔗پاورپوینت گیره و سپکولوم گیره و بشقاب در جراحی🔗پاورپوینت بررسی اتاق عمل Environment of OPERATING ROOM🔗پاورپوینت ضد عفونی کننده های پزشکی به زبان انگلیسی🔗پاورپوینت انواع تیغ جراحی🔗پاورپوینت تکنیک آسپتیک، پشتیبانی جراحی و بیهوشی به زبان انگلیسی🔗پاورپوینت زهکشی یا Drain در پزشکی🔗پاورپوینت دستگاه Electro surgery🔗پاورپوینت بهداشت و مواد ضد عفونی کننده در پزشکی به زبان انگلیسی🔗پاورپوینت دارو درماني🔗پاورپوینت آماده کردن پوست قبل از عمل🔗پاورپوینت انواع بخیه ها به زبان انگلیسی🔗پاورپوینت وسایل بیهوشی در اتاق عمل🔗پاورپوینت رترکتورها یا منقبض‌ کننده‌ها Retractors🔗پاورپوینت استریلیزاسیون در پزشکی🔗پاورپوینت محیط اتاق عمل🔗تحقیق تاریخ قاجار