تحقیق درباره جریان الکتریکی-2091255

تحقیق,درباره,جریان,الکتریکی,تحقیق درباره جریان الکتریکی|2091475|is-test
پژوهشگر گرامی،شما با عنوان تحقیق درباره جریان الکتریکی وارد وب سایت شده اید برای دریافت فایل می توانید به ادامه مطلب بروید.

↓↓ لینک دانلود و خرید پایین توضیحات ↓↓

فرمت فایل: word

(قابل ویرایش و آماده پرینت)

تعداد صفحات:10

قسمتی از متن فایل دانلودی:

مقدمه

در یک هادی عایق شده مانند قطعه‌ای سیم مسی ، الکترونهای آزاد شبیه مولکولهای گازی که در ظرفی محبوس شده‌اند، حرکات کاتوره‌ای انجام می‌دهند و مجموعه حرکات آنها در طول سیم هیچ گونه جهت مشخصی ندارد. تعداد الکترونهایی که به چپ حرکت می‌کنند با تعداد الکترونهایی که به راست حرکت می‌کنند، یکی است و برآیند آنها صفر می‌باشد. ولی اگر دو سر سیم را به باتری وصل کنیم، این برآیند دیگر صفر نیست.

تاریخچه

تاریخ الکتریسیته به 600 سال قبل از میلاد می‌رسد. در داستانهای میلتوس (Miletus) می‌خوانیم که یک کهربا در اثر مالش کاه را جذب می‌کند. مغناطیس از موقعی شناخته شد که مشاهده گردید، بعضی از سنگها مثل مگنیتیت ، آهن را می‌ربایند. الکتریسیته و مغناطیس ، در ابتدا جداگانه توسعه پیدا کردند، تا این که در سال 1825 اورستد (Orested) رابطه‌ای بین آنها مشاهده کرد. بدین ترتیب اگر جریانی از سیم بگذرد می‌تواند یک جسم مغناطیسی را تحت تأثیر قرار دهد. بعدها فاراده کشف کرد که الکتریسیته و مغناطیس جدا از هم نیستند و در مبحث الکترومغناطیس قرار می‌گیرد.

مشخصات جریان الکتریکی

از نظر تاریخی نماد جریان I ، از کلمه آلمانی Intensit که به معنی شدت است، گرفته شده است. واحد جریان الکتریکی در دستگاه SI ، آمپر است. به همین علت بعضی اوقات جریان الکتریکی بطور غیر رسمی و به دلیل همانندی با واژه ولتاژ ، آمپراژ خوانده می‌شود. اما مهندسین از این گونه استفاده ناشیانه ، ناراضی هستند.

آیا شدت جریان در نقاط مختلف هادی متفاوت است؟

شدت جریان در هر سطح مقطع از هادی مقدار ثابتی است و بستگی به مساحت مقطع ندارد. مانند این که مقدار آبی که در هر سطح مقطع از لوله عبور می‌کند، همواره در واحد زمان همه جا مساوی است، حتی اگر سطح مقطعها مختلف باشد. ثابت بودن جریان الکتریسیته از این امر ناشی می‌شود که بار الکتریکی در هادی حفظ می‌شود. در هیچ نقطه‌ای بار الکتریکی نمی‌تواند روی هم متراکم شود و یا از هادی بیرون ریخته شود. به عبارت دیگر در هادی چشمه یا چاهی برای بار الکتریکی وجود ندارد.

سرعت رانش

میدان الکتریکی که بر روی الکترونهای هادی اثر می‌کند، هیچ گونه شتاب برآیندی ایجاد نمی‌کند. چون الکترونها پیوسته با یونهای هادی برخورد می‌کنند. لذا انرژی حاصل از شتاب الکترونها به انرژی نوسانی شبکه تبدیل می‌شود و الکترونها سرعت جریان متوسط ثابتی سرعت رانش) در راستای خلاف جهت میدان الکتریکی بدست می‌آورند.

و....مطالب دیگر:
📚فعالیت های بدنی و بررسی فواید و تاثیرات مثبت آن📚كودك آزاري و بررسی نظریات فروید و راهكارهاي آن📚بررسی مهندسی قدرت و موتور های سنکرون و ترانسفورماتورها و ترانسفور ماتور قدرت خشك📚بررسی بیماری ام اس و دلائل و علائم و روشهای تشخیص و درمان آن📚بررسی شبکه های عصبی و طرز کار آنها و تجزیه و تحلیل داده ها به وسیله شبکه های عصبی مصنوعی📚بررسی PLC ها و نقش آنها در اتوماسيون صنعتي📚سیستم کنترل اتوماتیک و بررسی اجزا و اهمیت آن در صنعت و زندگی📚تكنولوژي و شبكه اطلاع رساني سيستم mis و بررسی سیستمهای اطلاعاتی📚بررسی سياست خارجي ايران و عربستان و آمریکا و ضرورت‌ ترجيح‌ مصالح‌ كشورهاي‌ اسلامي‌ در روابط‌ با ي📚آشنايي با ماشينهاي سنكرون و تاریخچه و کاربرد و معایب آنها📚افلاطون و بررسی فلسفه در عصر رنسانس و نگرشي بر آثار افلاطون و رساله تیمایوس📚بررسی خون و آزمایشات فشار خون و بررسی مشخصات فیزیکی گردش خون📚رابطة دين و روانشناسي و بررسی نقش دين در بهداشت روان ئ مشاوره دینی📚بررسی معماری اسلامی در ایران و آشنايي با معماران جهان و آثار و تالارهای آنان📚مديريت نگهداري و تعميرات و شرح وظایف دفتر فنی و گروه نظارت و مسئول نگهداري آن📚نحوة تشكيل صندوق بين المللي پول و سياست هاي اين بخش📚روانشناسی ورزشی و بررسی مرکز وضرورت آن و بررسی آمادگی روانی📚آشنايي با سيستم عامل لينوكس و بررسی مجازی سازی و پروژه Xen📚بررسی نابودي هزاران اصله كاج در زنجان و بررسی گونه های گیاهی مناسب جهت ترمیم و گسترش فضای سبز📚ظهور ماشين و بررسی اندیشه نظام گرایی و گسترش گرایی و بررسی انواع شمع هاي ماشين📚آشنايي با ورزش معلولين به ویژه پرتاب ديسك و تاریخچه و مشکلات آن📚بررسی ناشنوايی و آموزش و پرورش و پیشگیری و مشکلات آن و بررسی هلن کلر📚قصه گويي و نمايش خلاق و بررسی آن در عمل و اجرا با نوجوانان📚روانشناسی رنگها و بررسی تاثیرات رنگها و استفاده از انها بعنوان یک روش درمانی📚بررسی آیات و تفسیر سوره اعلی از کتاب المیزان و روایات مربوطه