تحقیق درباره جغرافیای تاریخی قائن و فردوس-2091261

تحقیق,درباره,جغرافیای,تاریخی,قائن,و,فردوس,جغرافیا|2091481|is-test
پژوهشگر گرامی،شما با عنوان تحقیق درباره جغرافیای تاریخی قائن و فردوس وارد وب سایت شده اید برای دریافت فایل می توانید به ادامه مطلب بروید.

↓↓ لینک دانلود و خرید پایین توضیحات ↓↓

فرمت فایل: word

(قابل ویرایش و آماده پرینت)

تعداد صفحات:11

قسمتی از متن فایل دانلودی:

فردوس یکی از شهرستانهای استان خراسان است که با 21956/6 کیلومتر مربع مساحت در جنوب این استان واقع است. ؟؟؟؟ به ترتیب ریاضی در طول شرقی 58 درجه و 9 دقیقه ودر عرض جغرافیایی 34 درجه واقع شده نزدیکترین مرکز شهرستان در آن گناباد- شهر فردوس بعد از زلزله 1347 به کلی خراب شد و شهر جدید با اصول فنی شهرسازی بسیار جدید ساخته شد.

شهرستان فردوس به علت مجاورت با کویر مرکزی و لوت دارای آب و هوایی صحرایی و خشک است و به دو بخش آب و هوای کوهستانی شمالی و جنوبی تقسیم می شود.. در کتاب سفر به خراسان مراجه قهستان آمده است:

ایالت قهستان در قدیم شامل قاین، تون( فردوس فعلی) ؟؟؟؟؟؟؟ طبیعی آن نامیده شده است.

همانطور که گفته شد شهرستان فردوس با خشکی مواجه است و هیچ گونه رودخانه ای در آن وجود ندارد فقط سیلاب بهاری به علت برهنه بودن زمین تند و خطرناک که بعد از چند ساعت بارندگی متوقف می شود.

کشاورزان با ایجاد مسندهایی خاکی در مسیر سیلابهای بهاری مقدار زیادی از این آب را در آن ذخیره می کنند.

وجه تسمیه اسم تون و فردوس:

همه جغرافی نویسان تون را یکی از دو شهر عمده ایالت قهستان می دانستند همردیف قائن تون قائن بوده ؟؟؟؟ توضیح می دهد . تون در فرهنگ لغت به معنای ؟؟؟؟ گلفن حمام- ؟؟؟؟؟ آمده است

از نظر دین زمانیکه اعراب وارد منطقه شده بودند با شناختی که از اسلام داشتند بدون هیچ مقاومتی دین اسلام را پذیرفتند و بعد ها به خاطر داشتن افرادی مومن و صالح به دارالمومنین مشهور شد.

فردوس قبل از اسلام زیر نفوذ مادها بوده تا دوره سلجوقیان که مردم از دست آنها به تنگ آمده بودند و با دعوت حسین قائنی به کشیش اسماعیلی آنها پذیرفتند بر قول 10 قوت.

مردم تون در فردوس همچنان اهل سنت و صلاح بودند تا ؟؟؟؟؟ بر آنجا استیلا یافتند در نتیجه فساد به آنان راه یافت.

تاریخ فردوس بعد از حمله مغول

در ظاهر شهر فردوس به سپاه مغول تسلیم شده بود.

ازمهمترین فتحهای جنگی مغولان در خراسان فتح قله های استواری بوده که بر کوههای بلند وجود داشت و برای تسخیر آن انواع تمهیدات را به کار گرفتند و چون اقدامات سرداران مغول برای ریشه کن کردن شورشها کفایت نکرد به روایت ( لب التواریخ) هلاکو به تون ( فردوس) آمد و قتل عام نمود که دردناک ترین خاطره بر چهره فردوس همین قتل عام هول انگیز بوده است که به دستور خان مغول در این شهر بوده است و مردم تختی را ترتیب دادند که همان تپته مانندی بود که در بخش شرقی ارگ سابق شهر از قرن ها پیش تا به امروز به تخت هلاکو معروف بوده و همچنین قبرستان خاموش در حزب فردوس نیز آرامگاه کشته شدگان جامعه مغول بوده است ولی شهردر امان ماند.

گویش مردم فردوس

استفاده از پیشوند (وا) واده به معنای بده. واپرس_ بپرس واچیدن- چیدن

یا پیشوند ( وار) به جای بر. ور خیز- برخیز

یا گویشهای دیگری مثل هِ برای برخی از افعال منفی بکار می رود مانند نِری به معنای نروی.

و.....مطالب دیگر:
📗83-استفاده از سطوح گسیختگی انتقالی- دورانی در مسائل تحلیل حدی مرز بالا📗برنامه تحت اکسل محاسبه اندازه کف و ارتفاع پله📗برنامه تحت اکسل طراحی پله مستقیم یک طرفه با پاگرد وسط📗84-روش بدون شبكه حداقل مربعات گسسته با فرمول بندی مختلط در تحلیل مسائل كشسانی صفحه ای📗85-تحلیل جریان متغیر مكانی فوق بحرانی در كانالها و سرریزها جانبی📗86-بررسی مدل‌های تحلیلی تزریق دوغاب سیمانی در سنگ درزه‌دار📗87-تحلیل مكانیكی خاك مسلح با استفاده از روش گالركین بدون شبكه📗88-تحلیل هیدرولیكی مبتنی بر فشار شبكه های آبرسانی با استفاده از الگوریتم گرادیان📗89-تحلیل اندر كنش خاك و سازه به روش تركیبی المان طیفی و المان محدود📗90-بررسی مقایسه ای نتایج آزمایشگاهی ظرفیت برشی تیرهای عمیق بتن سبك مسلح تقویت شده با انواع FRP با روشهای تحلیلی موجود📗91-روش تركیبی الگوریتم ژنتیك و جستجوی تابو برای یافتن سطح لغزش بحرانی غیر دایروی در تحلیل دو بعدی پایداری شیروانیها📗92-تحلیل بار افزون برای سازه های نامتقارن در پلان📗93-تحلیل احتمالی بار كمانشی تیر ورق های سوراخ دایره ای شكل📗94-بررسی اثر نرمی پیوندها در گونه های مختلف تحلیل قاب های فولادی دو بعدی📗95-ارزیابیكاراییو رتبه بندی ایستگاههای مترو تهران و حومه با استفاده از روش تركیبیكارت امتیازی متوازن و تحلیل پوششی داده ها📗96-تحلیل و ارزیابی مبانی تئوریك مؤثر در توسعه مدلهای تخصیص حمل و نقل همگانی📗97-بررسی مسئله ارزیابی عملكرد حمل و نقل عمومی و كاربرد روش تحلیل پوششی دادهها در این ارزیابی📗98-تحلیل سناریوی مسیریابی مواد خطرناك با رویكرد ریاضی؛ مورد مطالعه شبكه راههای استان فارس📗99-تحلیل وضعیت ایمنی دوربرگردانهای شهر تهران بر اساس شاخصهای اثرگذار مطالعه موردی بزرگراه آیت اله سعیدی📗100-استفاده ازالگوریتم ژنتیك چند هدفه و تحلیل احتمالاتی برای تعیین زمانبندی شبكه اتوبوسرانی📗آسان ترین راه کسب درآمد از اینترنت در خانه📗کسب درآمد از اینترنت در خانه📗برنامه تحت اکسل طراحی پله مستقیم دو طرفه📗جذابیت در 21 روز📗101-تحلیل عملكردی میزان رضایت مسافرین از فضاها و عناصر معماری درایستگاههای قطار شهری تهران