تحقیق طرح های تاگوچی-39013404

جنیچی تاگوچی ,دانلود رایگان,تحقیق رایگان,مسائل ایستا و مسائل پویا,طرح سیستم,طرح پارامتر,طرح تلرانس,طرح های تاگوچی,فلسفه تاگوچی,تحقیق در مورد تاگوچی,تاگوچی چیست,مقاله تاگوچی,دانلود تحقیق صنایع,مقاله صنایع,پایان نامه صنایع,صنایع,رشته صن,,,|39013624|is-test
پژوهشگر گرامی،شما با عنوان تحقیق طرح های تاگوچی وارد وب سایت شده اید برای دریافت فایل می توانید به ادامه مطلب بروید.

مقدمه:
طرح های تاگوچی (Taguchi) برای اولین بار توسط آقای جنیچی تاگوچی که دارای مدرک دکتری مکانیک می باشد در سال ۱۹۸۷ در شرکت تویوتا ابداع گردید. مهندس تاگوچی طرح های خود را بر پایه تجربیات خود در شرکت تویوتا و نیز بر پایه طرح های عاملی بنا نهاد. به طور خلاصه می توان گفت آقای تاگوچی طرح های عاملی و عاملی کسری را در راستای تجربیات خود تعمیم داد.
آقای جنیچی تاگوچی یک مهندس ژاپنی است که اولین کتاب خود را در زمینه طراحی آزمایشات در سال ۱۹۵۸ به چاپ رساند. روش هایش در زمینه طرح های عاملی کسری او را مشهور کرد. هدف طرح تاگوچی ساختن یک محصول یا فرآیند پایدارتر در مواجه با پراکندگی ها (بی نظمی ها) می باشد که ما کنترل کم و یا هیچ کنترلی بر روی آنها نداریم. برای مثال برای اطمینان حاصل کردن از اینکه موتور یک اتومبیل می تواند در دماهای محیطی مختلف نیز به خوبی کار کند. تاگوچی متغیرها را در دو مرحله مورد بررسی قرار می دهد. عوامل قابل کنترل که آن دسته از متغییرهایی هستند که می توانند به طور عملی کنترل شوند از قبیل ابعاد، پارامتر های مواد و … . عوامل غیر قابل کنترل که آن دسته از متغییرهایی هستند که کنترل آنها مشکل و یا هزینه بر می باشد اگرچه می توانند در یک آزمایش کنترل شوند مثل دمای محیط. هدف تعیین ترکیب تنظیمات عامل قابل کنترل است که باعث ایجاد ماکسیمم نیرومندی یک محصول نسبت به پراکندگی های پیش بینی شده در عوامل بی نظمی می شود.
تاگوچی دو گروه از مسائل را معرفی می کند. مسائل ایستا و مسائل پویا. مسائل پویا یک عامل پیام (برای مثال دور یک موتور) دارند. مسائل پویا هیچگونه عامل پیامی ندارد. در مسائل ایستا بهینه سازی با استفاده از سه نسبت پیام به بی نظمی ایجاد می شود و به صورت کوچکتر بهتر، بزرگتر بهتر و اسمی بهترین می باشد. در مسائل پویا بهینه سازی توسط دو نسبت پیام به بی نظمی ایجاد می شود؛ شیب و خطی بودن.


فهرست:
طرح های تاگوچی
فلسفه تاگوچی
دامنه کاربرد
مزایای روش تاگوچی
محدودیت های روش تاگوچی
نحوه عملکرد روش تاگوچی
انجام آزمون / آزمون های تایید با استفاده از شرایط بهینه
کارآیی آزمایشات
طراحی آزمایش به روش تاگوچی با استفاده از نرم افزار Qualitek
کاربردهای طراحی آزمایشاتمطالب دیگر:
بررسی عوامل موثر بر افزایش هزینه و طول زمان اجرای پروژه های بزرگ منابع آباثر آبپایه های انتهایی بر عملكرد جهش هیدرولیكی در مقطع ذوزنقه ایافزایش راندمان حذف یون Cr(VI) با استفاده از احیاء به Cr(III) در تصفیه آب زیر زمینی شهر بیرجندمطالعه و بررسی مشكلات آبگیرها در سدهای انحرافی و ارائه راه حل های مناسب برای مقابله با آن (مطالعه موردی آبگیر منطقه شرق شبكه آبیاری دز درسد انحرافی دزمشخصات نویسندگان مقاله شبیه سازی سیلاب حوضه های آبریز وروندیابی در مخزن سد با استفاده از مدل ریاضی HEC-HMS و سیستم اطلاعات جغرافیایی (GIS) (مطالعه مورسدهای خاكی همگن كوتاه با عنصر آب بند كم عرض بتن بنتونیتیبررسی شكل و ابعاد محدوده سنگ چین اطراف پایه های استوانه ای پلها برای كنترل آب شستگی موضعیمقایسه عملكرد طوق در كاهش آب شستگی موضعی در گروه پایه های سری دوتایی و سه تایی استوانه ای شكل پل هاتئوری پاسخ برای پیش بینی تعدیل رودخانه های آبرفتی تحت تغییرات محیطی و انسانیلیسپ تهیه جدول لیستوفرچگونه در فتوشاپ بنر تبلیغاتی متحرک (یا انیمیشن) بسازیم؟دانلود رايگان افزونه صفحه ساز برای وردپرس ویژوال کامپوسردانلود رايگان نرم افزار پولي مغز فتوشاپبرنامه ي دوست يابي در تلگراممقاله اي در رابطه با سود مركبصفر تا 100 کسب در امد میلیونی از تلگرامپاورپوینت موزه هنرهای معاصر و موزه فرشپاورپوینت معماری ژاپن کامل و مفصل121-مقایسه ظرفیت باربری ستون های دایره ای در دو آئین نامه آبا و ACI122-مهندسی ارزش در نحوه اجرای دیوار آب بند بتن پلاستیكی سد خارج از بسترقیقاج123-مطالعه آزمایشگاهی تاثیر دیوار ضد گرداب بر ناپایداری گرداب های شكل گرفته در آبگیرهای نیروگاه سد كارون 3124-پارامترهای سنجش كیفیت آبهای سطحی و روشهای تصفیه آن125-روش تعیین دبی طراحی در نیروگاههای آبی كوچك زنجیره ای با استفاده از منحنی تداوم جریان126-مقاله سدهای خارج ازبستر رودخانه ،گامی در جهت انتقال آب بین حوضه ای معرفی سد خارج از بستر قیقاج سید مهدی عصمت ساعتلو - دانشجوی کار شنا127-تعیین پریودهای خشكسالی هیدرولوژیكی در حوضه آبریز شوراب