دانلود تحقیق در موردتأثیر علم و تکنولوژی بر جنبش های اجتماعی-50488501

|50488721|is-test
پژوهشگر گرامی،شما با عنوان دانلود تحقیق در موردتأثیر علم و تکنولوژی بر جنبش های اجتماعی وارد وب سایت شده اید برای دریافت فایل می توانید به ادامه مطلب بروید.

نام فایل : تأثیر علم و تکنولوژی بر جنبش های اجتماعی


فرمت : .doc


تعداد صفحه/اسلاید : 24


حجم : 12 مگابایتبسم ا.. الرحمن الرحیم
عنوان کنفرانس:
تأثیر علم و تکنولوژی بر جنبش های اجتماعی
مقدمه 1
1- دیدگاه های نظری و پژوهش علمی در مورود جنبش های اجتماعی 2
2- بسیج جمعی به مثابه عامل ایجاد تغییر فرهنگی 3
3- اعتراض و نظام سیاسی 5
4- جنبشهای جدید برای منازعات جدید تحت تأثیر علم و تکنولوژی 6
5- عوامل تأثیرگذار بر انتخاب منبع عمل جنبش 8
6- نتیجه گیری 11
بسمه تعالی
مقدمه:
ازدهه 1960 به این سو جنبش های اجتماعی اقدامات اعتراض آمیز و بطورکلی تر سازمانهای سیاسی غیر همسو احزاب سیاسی یا اتحادیه های تجاری به جزء ثابتی از دموکراسی غربی تبدیل شده اند. در این دوره نوسان زیادی در شدت بسیج جنبش میزان تندروی آن و توانای اش برای تأثیرگذاری بر فرآیندهای علمی و سیاسی وجود داشته است.
پیش بینی ها از آن حکایت داشتند که موج اعتراض در 1968 به سرعت فرو خواهد نشست و وضعیت همیشگی یعنی سیاست مبتنی بر منافع که بر طبق شکافهای سیاسی سنتی سازمان یافته ایت دوباره حاکم خواهد شد. اما این پیش بینی ها تا حد زیادی اشتباه از آب درآمد.
در سالهای اخیر اشکال گوناگون اعتراض به شیوه های مختلف و با طیف وسیعی از اهداف و ارزشها پیوسته در حال ظهور بوده اند.
جنبش های آن دوره آشکار ساختند که در مدل نظری و اصلی تفسیر منازعه اجتماعی( مدل مارکسیستی و مدل کارکرد گرایی ساختاری) در توضیح احیای عمل جمعی دارای مشکلاتی هستند. در هردو سوی آتلانتیک واکنش هایی به این نقایص نظری صورت گرفت. در آمریکا نقد کارکرد گرایی ساختاری در چارچوب سه دیدگاه عمده صورت گرفت:
1- رفتار جمعی(
Collective behavior
)
2- بسیج منابع
source mobilization

3- فرآیند سیاسی
هر یک از این سه دیدگاه از نقاط شروع متفاوتی به بررسی مکانیسم هایی پرداختند که انواع گوناگون تعارض ساختاری را به عمل جمعی تبدیل می کنند. اما در اروپا نتیجه نارضایتی از مارکسیسم توسعه دیدگاه در جنبش اجتماعی جدید، بود که به دگرگونی های ساختاری منازعه می پرداخت. بدین ترتیب دو رویکرد متفاوت شکل گرفت که تحت عنوان رویکردهای« امریکایی» و « اروپایی» به مطالعه جنبش هایی که تحت تأثیر علم بودند معروف شده اند.
ریشه های این تحولات نه تنها به تفاوت سنت های فکری آمریکایی و اروپایی باز می گردد بلکه به تنوع موضوعات مطالعه نیز مربوط می شود( که ایرمن و جیمسون در سال 1991 و کریستین ژاکوب در سال 1998 این موضوع را در مطالعه تطبیقی خود در مورد جنبش های ضدهسته ای در ایالات متحده و آلمان مورد تأکید قرار داده اند.)
هر چند جنبش های دانشجویی اواخر دهه 1960 و جنبش های بعدی( از جنبش های فمینیستی گرفته تا جنبش های زیست محیطی) در یک زمان توسعه یافتند و ارتباط نزدیکی با هم داشتند اما در دو قاره آمریکا و اروپا تا حدی با هم متفاوت بودند.
در ایالات متحده سازمانهایی که طی امواج اعتراض پدید آمدند به سرعت عملگرا شدند ودر اکثر موارد به شکل گروههای ذینفع سازمان یافتند. در اروپا جنبش های اجتماعی نوظهور، بسیاری از ویژگی های خود و از جمله تأکید شدیدشان بر ایدئولوژی و مکاتب فلسفی و علمی را از جنبش های کارگری وام گرفتند.

1- دیدگاه نظری و پژوهشی علمی در مورد جنبش های اجتماعی
می توان چهار دیدگاه مسلط فعلی را در تحلیل جنبش های جمعی مشخص نمود که عبارتند از:
...مطالب دیگر:
📖تحقیق سلامتى تن و روان📖تحقیق شناخت و بکارگیری شیوه ها بازدارنده افراد از مصرف نابجای مواد مخدر📖تحقیق حقوق شهروندی📖تحقیق سوء رفتار با كودك📖تحقیق واكنشهاي پسيكوفيزيولوژيكال و اختلالات شبه جسمي و خواب📖تحقیق رفتار درماني و تغيير و اصلاح رفتار📖پاورپوینت تدریس نشانه ع اول ابتدایی📖پاورپوینت تم 1 درس ریاضی اول ابتدایی📖پاورپوینت تم 2 درس ریاضی اول ابتدایی📖پاورپوینت تم 3 درس ریاضی اول ابتدایی📖پاورپوینت تم 4 درس ریاضی اول ابتدایی📖پاورپوینت تم 5 درس ریاضی اول ابتدایی📖پاورپوینت تم 6 درس ریاضی اول ابتدایی📖پاورپوینت تم 7 درس ریاضی اول ابتدایی📖پاورپوینت تم 8 درس ریاضی اول ابتدایی📖پاورپوینت تم 9 درس ریاضی اول ابتدایی📖پاورپوینت تم 10 درس ریاضی اول ابتدایی📖پاورپوینت تم 11 درس ریاضی اول ابتدایی📖تحقیق زندگی عشایر📖پاورپوینت تم 12 درس ریاضی اول ابتدایی📖پاورپوینت تم 13 درس ریاضی اول ابتدایی📖تحقیق ژان پیاژه📖تحقیق كاركردهاي مناسب شهري، تركيب و ادغام آنها با فضاهاي اصلي مورد نياز كودكان از نظر روان شناسي📖پاورپوینت تم 15 درس ریاضی اول ابتدایی📖پاورپوینت بررسی تکالیف نوروزی